STM32L100C6U6A
Numărul produsului DigiKey
497-18950-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STM32L100C6U6A
Descriere
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48UFQFPN
Descriere detaliată
ARM® Cortex®-M3 STM32L1 CI microcontroler 32bit 32MHz 32KB (32K x 8) FLASH 48-UFQFPN (7x7)
Modele EDA/CAD
STM32L100C6U6A Modele
Dimensiune EEPROM
2K x 8
Ambalaj
Tavă
Dimensiune RAM
4K x 8
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Convertoare de date
A/D 16x12b; D/A 2x12b
Procesor
ARM® Cortex®-M3
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
32MHz