ATMEGA2560-16AU
Numărul produsului DigiKey
ATMEGA2560-16AU-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
ATMEGA2560-16AU
Descriere
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 100TQFP
Referință client
Descriere detaliată
AVR AVR® ATmega CI microcontroler 8bit 16MHz 256kB (128K x 16) FLASH 100-TQFP (14x14)
Modele EDA/CAD
ATMEGA2560-16AU Modele
Dimensiune EEPROM
4K x 8
Ambalaj
Tavă
Dimensiune RAM
8K x 8
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
4,5V – 5,5V
Programabil la DigiKey
Verificat
Convertoare de date
A/D 16x10b
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
16MHz