MIC5209-3.6YS nu mai este pe stoc și poate fi inclus în comenzi în așteptare.
Produse înlocuitoare disponibile:
Echivalente parametric
Microchip Technology
În stoc: 211
Fișă de date
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 500mA SOT-223-3
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
MIC5209-3.6YS
Numărul produsului DigiKey
576-2371-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
MIC5209-3.6YS
Descriere
IC REG LIN 3.6V 500MA SOT-223-3
Termen de livrare standard al producătorului
7 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Fișă de date
Modele EDA/CAD
MIC5209-3.6YS Modele
Curent - În repaus (Iq)
170 µA
Ambalaj
Tub
Curent - Alimentare (Max)
25 mA
PSRR
75dB (120Hz)
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură, Polaritate inversă
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
16V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
3,6V
Pachet/cutie
TO-261-4, TO-261AA
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
SOT-223-3
Cădere de tensiune (Max)
0,6V la 500mA