MCP1700-2502E/TO
Numărul produsului DigiKey
MCP1700-2502E/TO-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
MCP1700-2502E/TO
Descriere
IC REG LINEAR 2.5V 250MA TO92-3
Termen de livrare standard al producătorului
4 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 250mA TO-92-3
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
MCP1700-2502E/TO Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Afișați atributele goale
Categorie
Curent - Ieșire
Prod.
Curent - În repaus (Iq)
4 µA
Ambalaj
Pungă
PSRR
44dB (100Hz)
Stare piesă
Activ
Funcții de control
Configurație ieșire
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură, Circuit scurt
Tip ieșire
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Număr de regulatoare
1
Tip montare
Orificiu străpuns
Tensiune - Intrare (Max)
6V
Pachet/cutie
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
2,5V
Pachet dispozitiv furnizor
TO-92-3
Tensiune - Ieșire (Max)
Număr produs de bază
Cădere de tensiune (Max)
0,35V la 250mA