107CKS016M
Numărul produsului DigiKey
1572-1658-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
107CKS016M
Descriere
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH
Referință client
Descriere detaliată
100 µF 16 V Condensatoare electrolitice din aluminiu Radial, Bidon 2,653Ohm la 120Hz 2000 ore la 85°C
Categorie
Polarizare
Polar
Prod.
Valori nominale
Serie
Aplicații
Ambalaj
Vrac
Curent pulsatoriu la frecvență scăzută
175 mA @ 120 Hz
Stare piesă
Activ
Curent pulsatoriu la frecvență ridicată
288.75 mA @ 100 kHz
Capacitanță
Spațiu între derivații
0,079" (2,00mm)
Toleranță
±20%
Mărime/Dimensiune
0,197" diam. (5,00mm)
Tensiune - Nominală
16 V
Înălțime - Montat (Max)
0,492" (12,50mm)
ESR (Rezistență serie echivalentă)
2,653Ohm la 120Hz
Suprafață montaj la suprafață
Durată de funcționare la temp.
2000 ore la 85°C
Tip montare
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C