16YXG100MEFC5X11
Numărul produsului DigiKey
1189-1135-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
16YXG100MEFC5X11
Descriere
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL TH
Referință client
Descriere detaliată
100 µF 16 V Condensatoare electrolitice din aluminiu Radial, Bidon – 3000h la 105°C
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
16YXG100MEFC5X11 Modele
Temperatură de funcționare
-40°C – 105°C
Prod.
Polarizare
Polar
Serie
Valori nominale
Ambalaj
Vrac
Aplicații
Stare piesă
Nu pentru designuri noi
Spațiu între derivații
0,079" (2,00mm)
Capacitanță
Mărime/Dimensiune
0,197" diam. (5,00mm)
Toleranță
±20%
Înălțime - Montat (Max)
0,492" (12,50mm)
Tensiune - Nominală
16 V
Suprafață montaj la suprafață
ESR (Rezistență serie echivalentă)
Tip montare
Durată de funcționare la temp.
3000h la 105°C