ADP170AUJZ-1.8-R7
Numărul produsului DigiKey
505-ADP170AUJZ-1.8-R7TR-ND - Bandă și mosor (TR)
505-ADP170AUJZ-1.8-R7CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
505-ADP170AUJZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
ADP170AUJZ-1.8-R7
Descriere
IC REG LIN 1.8V 300MA TSOT-23-5
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 300mA TSOT-23-5
Modele EDA/CAD
ADP170AUJZ-1.8-R7 Modele
Curent - În repaus (Iq)
60 µA
Curent - Alimentare (Max)
260 µA
PSRR
73dB – 47dB (1kHz – 100kHz)
Configurație ieșire
Funcții de control
Activare
Tip ieșire
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură, Blocare subtensiune (UVLO)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
3,6V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
1,8V
Pachet/cutie
SOT-23-5 subțire, TSOT-23-5
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
TSOT-23-5
Cădere de tensiune (Max)
0,135V la 300mA