P160KNP-0QC15B10K
Numărul produsului DigiKey
987-1731-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
P160KNP-0QC15B10K
Descriere
POT 10K OHM 1/5W PLASTIC LINEAR
Descriere detaliată
10k Ohm 1 Grup Liniar Montare panou Potențiometru Niciunul 1.0 Kierros Plastic conductibil 0,2W, 1/5W Papuc lipit
Categorie
Tip ajustare
Definit de utilizat
Stil terminație
Papuc lipit
Rezistență (ohmi)
10k
Tip dispozitiv de acționare
Moletat și cu slot
Toleranță
±20%
Lungime dispozitiv de acționare
0,591" (15,00mm)
Putere (wați)
0,2W, 1/5W
Diametru dispozitiv de acționare
0,236" (6,00mm)
Dimensiune - Corp
Rotund - 0,669" diam. (17,00mm)