LP2992AIM5-3.3/NOPB
Numărul produsului DigiKey
LP2992AIM5-3.3/NOPBTR-ND - Bandă și mosor (TR)
LP2992AIM5-3.3/NOPBCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
LP2992AIM5-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
LP2992AIM5-3.3/NOPB
Descriere
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-5
Termen de livrare standard al producătorului
18 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 250mA SOT-23-5
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
LP2992AIM5-3.3/NOPB Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Afișați atributele goale
Categorie
Curent - Ieșire
Prod.
Curent - În repaus (Iq)
95 µA
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Bandă tăiată la lungime (CT)
Digi-Reel®
Curent - Alimentare (Max)
4 mA
Stare piesă
Activ
PSRR
45dB (1kHz)
Configurație ieșire
Funcții de control
Activare
Tip ieșire
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură, Circuit scurt
Număr de regulatoare
1
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
16V
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
3,3V
Pachet/cutie
SC-74A, SOT-753
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
SOT-23-5
Cădere de tensiune (Max)
0,85V la 250mA