LM2940S-12
Numărul produsului DigiKey
LM2940S-12-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
LM2940S-12
Descriere
IC REG LINEAR 12V 1A TO263
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 1A TO-263 (DDPAK-3)
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
LM2940S-12 Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Afișați atributele goale
Categorie
Curent - Ieșire
Prod.
Curent - În repaus (Iq)
10 mA
Ambalaj
Tub
Curent - Alimentare (Max)
15 mA
Stare piesă
Inactual
PSRR
66dB (120Hz)
Configurație ieșire
Funcții de control
Tip ieșire
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură, Polaritate inversă, Circuit scurt
Număr de regulatoare
1
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
26V
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
12V
Pachet/cutie
TO-263-4, D2PAK (3 conductoare + lamelă), TO-263AA
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
TO-263 (DDPAK-3)
Cădere de tensiune (Max)
1V la 1A