LM2940S-12/NOPB
Numărul produsului DigiKey
LM2940S-12/NOPB-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
LM2940S-12/NOPB
Descriere
IC REG LINEAR 12V 1A TO263
Termen de livrare standard al producătorului
18 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 1A TO-263 (DDPAK-3)
Modele EDA/CAD
LM2940S-12/NOPB Modele
Curent - În repaus (Iq)
10 mA
Ambalaj
Tub
Curent - Alimentare (Max)
15 mA
Stare piesă
Activ
PSRR
66dB (120Hz)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
26V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
12V
Cădere de tensiune (Max)
1V la 1A