LM2937IMP-2.5/NOPB
Numărul produsului DigiKey
LM2937IMP-2.5/NOPBTR-ND - Bandă și mosor (TR)
LM2937IMP-2.5/NOPBCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
LM2937IMP-2.5/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
LM2937IMP-2.5/NOPB
Descriere
IC REG LIN 2.5V 500MA SOT-223-4
Termen de livrare standard al producătorului
6 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 500mA SOT-223-4
Modele EDA/CAD
LM2937IMP-2.5/NOPB Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Afișați atributele goale
Categorie
Curent - Ieșire
Prod.
Curent - În repaus (Iq)
10 mA
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Bandă tăiată la lungime (CT)
Digi-Reel®
Curent - Alimentare (Max)
20 mA
Stare piesă
Activ
PSRR
Configurație ieșire
Funcții de control
Tip ieșire
Caracteristici de protecție
Inserție imagine în oglindă, supratemperatură, scurtcircuit, tensiune tranzitorie
Număr de regulatoare
1
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TJ)
Tensiune - Intrare (Max)
26V
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
2,5V
Pachet/cutie
TO-261-4, TO-261AA
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
SOT-223-4
Cădere de tensiune (Max)
1V la 500mA