STP120NF10
Numărul produsului DigiKey
497-4118-5-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STP120NF10
Descriere
MOSFET N-CH 100V 110A TO220AB
Termen de livrare standard al producătorului
12 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Canal-N 100 V 110A (Tc) 312W (Tc) Orificiu străpuns TO-220
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
STP120NF10 Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
233 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
5200 pF @ 25 V
Ambalaj
Tub
Caracteristică FET
Stare piesă
Activ
Disipare putere (Max)
312W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 175°C (TJ)
Tehnologie
Grad
Tensiune de la consumator la sursă (Vdss)
100 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
Tip montare
Orificiu străpuns
Tensiune acționare (Max Rds pornit, Min Rds pornit)
10V
Pachet dispozitiv furnizor
TO-220
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
10,5mOhm la 60A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
4V la 250µA