SCT20N120 este inactual și nu se mai fabrică.
Produse înlocuitoare disponibile:
Similar
IXYS
În stoc: 20
Fișă de date
Similar
IXYS
În stoc: 277
Fișă de date
În stoc: 681
În stoc: 677
Microchip Technology
În stoc: 134
Canal-N 1200 V 20A (Tc) 175W (Tc) Orificiu străpuns HiP247™
SCT20N120
Numărul produsului DigiKey
497-15170-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
SCT20N120
Descriere
SICFET N-CH 1200V 20A HIP247
Referință client
Descriere detaliată
Modele EDA/CAD
SCT20N120 Modele
Atributele produsului
Vgs (Max)
+25V, -10V
Prod.
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
650 pF @ 400 V
Ambalaj
Tub
Caracteristică FET
Stare piesă
Inactual
Disipare putere (Max)
175W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 200°C (TJ)
1200 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
Tip montare
Orificiu străpuns
Tensiune acționare (Max Rds pornit, Min Rds pornit)
20V
Pachet dispozitiv furnizor
HiP247™
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
290mOhm la 10A, 20V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
3,5V la 1mA
Număr produs de bază
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
45 nC @ 20 V