G2R-1A-DC12
G2R-1A-DC12
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
G2R-1A DC12
Numărul produsului DigiKey
39-G2R-1ADC12-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
G2R-1A DC12
Descriere
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Termen de livrare standard al producătorului
26 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
De uz universal Releu SPST-NO (1 de formă A) 12V c.c. Bobină Orificiu străpuns
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
G2R-1A DC12 Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Valoare nominală etanșare
Etanșat – protecție împotriva fluxului
Prod.
Izolație bobină
Serie
Tensiune prescrisă de acționare
V c.c. 8,4
Ambalaj
Tub
Tensiune prescrisă de revenire
1,8V c.c.
Stare piesă
Activ
Timp de funcționare
15 ms
Tip montare
Timp eliberare
5 ms
Tensiune bobină
Temperatură de funcționare
-40°C – 70°C
Formă contact
SPST-NO (1 de formă A)
Material contact
Aliaj argint
Valoare nominală contact (Curent)
10 A
Agenție de aprobare
CSA, TUV, UR, VDE
Tensiune de comutare
380V c.a., 125V c.c. – max.
Tip releu
Sarcină - Comutare max.
3800VA, 1250W
Grad
Curent bobină
43.6 mA
Calificare
Tip bobină
Fără blocare
Rezistență bobină
275 Ohms