G2R-1-DC12
G2R-1-DC12
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
G2R-1 DC12
Numărul produsului DigiKey
39-G2R-1DC12-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
G2R-1 DC12
Descriere
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V
Termen de livrare standard al producătorului
4 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
De uz universal Releu SPDT (1 formă C) 12V c.c. Bobină Orificiu străpuns
Modele EDA/CAD
G2R-1 DC12 Modele
Tensiune prescrisă de acționare
V c.c. 8,4
Ambalaj
Tavă
Tensiune prescrisă de revenire
1,8V c.c.
Temperatură de funcționare
-40°C – 70°C
Formă contact
SPDT (1 formă C)
Valoare nominală contact (Curent)
10 A
Tensiune de comutare
380V c.a., 125V c.c. – max.
Tip releu
Sarcină - Comutare max.
3800VA, 1250W
Grad
Curent bobină
43.6 mA
Rezistență bobină
275 Ohms