D3V-16-1C24-K
Numărul produsului DigiKey
Z4494-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
D3V-16-1C24-K
Descriere
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 250V
Termen de livrare standard al producătorului
26 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Comutator SPDT Cu montare pe carcasă
Categorie
Protecție la infiltrare
IP40
Producător
Omron Electronics Inc-EMC Div
Caracteristici
Serie
Forță operare
100gf
Ambalaj
Vrac
Forță eliberare
15gf
Stare piesă
Activ
Poziție de lucru
0,579" (14,7mm)
Circuit
SPDT
Pre-deplasare
0,047" (1,2mm)
Funcție de comutare
Pornit-mamă
Deplasare diferențial
0,016" (0,4mm)
Valoare nominală curent (Amp)
16A (c.a.), 600mA (c.c.)
Suprareglare
0,040" (1,0mm)
Valoare nominală tensiune - C.a.
250 V
Durată de funcționare mecanică
10,000,Cicluri 000
Valoare nominală tensiune - C.c.
125 V
Durată de funcționare electrică
100,Cicluri 000
Tip dispozitiv de acționare
Rotund (piston știft)
Temperatură de funcționare
-25°C – 105°C
Tip montare
Cu montare pe carcasă
Număr produs de bază
Stil terminație
Conectare rapidă – 0,187" (4,7mm)