LPC1768FBD100K
Numărul produsului DigiKey
568-LPC1768FBD100K-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
LPC1768FBD100K
Descriere
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP
Termen de livrare standard al producătorului
16 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
ARM® Cortex®-M3 LPC17xx CI microcontroler 32bit 100MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14)
Categorie
Dimensiune memorie program
Prod.
Tip memorie program
FLASH
Serie
Dimensiune EEPROM
Ambalaj
Tavă
Dimensiune RAM
64K x 8
Stare piesă
Activ
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
2,4V – 3,6V
Programabil la DigiKey
Neverificat
Convertoare de date
A/D 8x12b; D/A 1x10b
Procesor
ARM® Cortex®-M3
Tip oscilator
Intern
Dimensiune nucleu
32bit
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
100MHz