ATMEGA8-16AU
Numărul produsului DigiKey
ATMEGA8-16AU-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
ATMEGA8-16AU
Descriere
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP
Termen de livrare standard al producătorului
17 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
AVR AVR® ATmega CI microcontroler 8bit 16MHz 8KB (4K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)
Modele EDA/CAD
ATMEGA8-16AU Modele
Dimensiune EEPROM
512 x 8
Ambalaj
Tavă
Dimensiune RAM
1K x 8
Stare piesă
Activ
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
4,5V – 5,5V
Programabil la DigiKey
Verificat
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
16MHz