72R050XPR
Numărul produsului DigiKey
18-72R050XPRCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
18-72R050XPRTB-ND - Bandă și cutie (TB)
Producător
Numărul produsului producătorului
72R050XPR
Descriere
PTC RESET FUSE 72V 500MA RADIAL
Termen de livrare standard al producătorului
17 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Polimeric Siguranță resetabilă PTC 72V 500 mA Ih Orificiu străpuns Radial, Disc
Categorie
Rezistență - Inițială (Ri) (Min)
500 mOhms
Producător
Littelfuse Inc.
Rezistență - După decuplare (R1) (Max)
1.17 Ohms
Serie
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C
Ambalaj
Bandă tăiată la lungime (CT)
Bandă și cutie (TB)
Valori nominale
Stare piesă
Activ
Tip montare
Orificiu străpuns
Tip
Polimeric
Pachet/cutie
Radial, Disc
Tensiune - Max
72V
Mărime/Dimensiune
0,311" diam. x 0,122" grosime (7,90mm x 3,10mm)
Curent - Menținere (Ih) (Max)
500 mA
Înălțime - Montat (Max)
0,539" (13,70mm)
Curent - Decuplare (It)
1 A
Grosime (Max)
Curent - Max
40 A
Spațiu între derivații
0,201" (5,10mm)