IPZ40N04S5L2R8ATMA1
Numărul produsului DigiKey
IPZ40N04S5L2R8ATMA1TR-ND - Bandă și mosor (TR)
IPZ40N04S5L2R8ATMA1CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
IPZ40N04S5L2R8ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
IPZ40N04S5L2R8ATMA1
Descriere
MOSFET N-CH 40V 40A 8TSDSON
Referință client
Descriere detaliată
Canal-N 40 V 40A (Tc) 71W (Tc) Montare pe suprafață PG-TSDSON-8
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
IPZ40N04S5L2R8ATMA1 Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
52 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±16V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
2800 pF @ 25 V
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Bandă tăiată la lungime (CT)
Digi-Reel®
Caracteristică FET
Stare piesă
Nu pentru designuri noi
Disipare putere (Max)
71W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 175°C (TJ)
Tehnologie
Grad
Automobile
Tensiune de la consumator la sursă (Vdss)
40 V
Calificare
AEC-Q101
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune acționare (Max Rds pornit, Min Rds pornit)
4,5V, 10V
Pachet dispozitiv furnizor
PG-TSDSON-8
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
2,8mOhm la 20A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
2V la 30µA