BSC042N03LSGATMA1
Numărul produsului DigiKey
BSC042N03LSGATMA1TR-ND - Bandă și mosor (TR)
BSC042N03LSGATMA1CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
BSC042N03LSGATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
BSC042N03LSGATMA1
Descriere
MOSFET N-CH 30V 20A/93A TDSON
Descriere detaliată
Canal-N 30 V 20A (Ta), 93A (Tc) 2,5W (Ta), 57W (Tc) Montare pe suprafață PG-TDSON-8-5
Modele EDA/CAD
BSC042N03LSGATMA1 Modele
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
42 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
3500 pF @ 15 V
Disipare putere (Max)
2,5W (Ta), 57W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 150°C (TJ)
30 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
4,5V, 10V
Pachet dispozitiv furnizor
PG-TDSON-8-5
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
4,2mOhm la 30A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
2,2V la 250µA