BSC040N10NS5SCATMA1
Numărul produsului DigiKey
448-BSC040N10NS5SCATMA1TR-ND - Bandă și mosor (TR)
448-BSC040N10NS5SCATMA1CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
448-BSC040N10NS5SCATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
BSC040N10NS5SCATMA1
Descriere
MOSFET N-CH 100V 140A WSON-8
Descriere detaliată
Canal-N 100 V 140A (Tc) 3W (Ta), 167W (Tc) Montare pe suprafață PG-WSON-8-2
Modele EDA/CAD
BSC040N10NS5SCATMA1 Modele
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
72 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
5300 pF @ 50 V
Disipare putere (Max)
3W (Ta), 167W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 175°C (TJ)
100 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
6V, 10V
Pachet dispozitiv furnizor
PG-WSON-8-2
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
4mOhm la 50A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
3,8V la 95µA