HIF6-40PA-1.27DSA(71)
Numărul produsului DigiKey
HIF6-40PA-1.27DSA(71)-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
HIF6-40PA-1.27DSA(71)
Descriere
CONN HEADER VERT 40POS 1.27MM
Descriere detaliată
Baretă de conexiuni cu conector Orificiu străpuns 40 position 0,050" (1,27mm)
Modele EDA/CAD
HIF6-40PA-1.27DSA(71) Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Lungime de contact generală
0,563" (14,30mm)
Prod.
Înălțime izolație
0,606" (15,39mm)
Serie
Formă contact
Pătrat
Ambalaj
Tavă
Finisaj contact - Conectare
Auriu
Stare piesă
Activ
Grosime finisaj contact - Conectare
8,00µin (0,203µm)
Tip conector
Finisaj contact - Știft
Cositor
Tip contact
Pin tip tată
Material contact
Alamă
Pas - Conectare
Material izolație
Polibutilen tereftalat (PBT)
Număr de poziţii
Caracteristici
Slot îmbinare cu pene, Flanșă de montare
Număr de rânduri
2
Temperatură de funcționare
-55°C – 85°C
Spații între rânduri - Conectare
Protecție la infiltrare
Număr de poziții încărcate
Toate
Valoare nominală inflamabilitate material
V-0 UL94
Stil
Culoare izolație
Negru
Înveliș
Cu manta – Perete 4
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Tip montare
Valoare nominală tensiune
300V
Terminație
Aliaj de lipit
Înălțimi stivuire cu conectare
Tip fixare
Dispozitiv de blocare cu zăvor/cârlige de ejectare
Grosime finisaj contact - Știft
78,7µin (2,00µm)
Lungime contact - Conectare
0,217" (5,50mm)
Aplicații
Lungime contact - Știft
0,110" (2,79mm)