FH55-22S-0.5SH
Numărul produsului DigiKey
26-FH55-22S-0.5SHTR-ND - Bandă și mosor (TR)
26-FH55-22S-0.5SHCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
26-FH55-22S-0.5SHDKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
FH55-22S-0.5SH
Descriere
CONN FFC FPC 0.5MM SMD
Termen de livrare standard al producătorului
12 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
22 Poziție FPC Conector Contacte, Inferior 0,020" (0,50mm) Montare pe suprafață, Unghi drept
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
FH55-22S-0.5SH Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Material contact
Fosfor bronz
Producător
Hirose Electric Co Ltd
Finisaj contact
Auriu
Serie
Material carcasă
Polimer cristale lichide (LCP)
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Bandă tăiată la lungime (CT)
Digi-Reel®
Material dispozitiv de acționare
Polimer cristale lichide (LCP)
Stare piesă
Activ
Caracteristici
Retenție aliaj de lipit, Forță de inserție zero (ZIF)
Tip plat flexibil
FPC
Valoare nominală tensiune
50V
Tip montare
Montare pe suprafață, Unghi drept
Temperatură de funcționare
-55°C – 85°C
Tip Conector/contact
Contacte, Inferior
Valoare nominală inflamabilitate material
V-0 UL94
Număr de poziţii
22
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Pas
0,020" (0,50mm)
Grosime finisaj contact
1,25µin (0,03µm)
Terminație
Aliaj de lipit
Culoare carcasă
Gri
Grosime FFC, FCB
0,30mm
Culoare dispozitiv de acționare
Negru
Înălțime deasupra plăcii
0,059" (1,50mm)