FH41-40S-0.5SH(05)
Numărul produsului DigiKey
HFY040TR-ND - Bandă și mosor (TR)
HFY040CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
HFY040DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
FH41-40S-0.5SH(05)
Descriere
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
Termen de livrare standard al producătorului
12 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
40 Poziție FFC Conector Contacte, Inferior 0,020" (0,50mm) Montare pe suprafață, Unghi drept
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
FH41-40S-0.5SH(05) Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Material contact
Fosfor bronz
Producător
Hirose Electric Co Ltd
Finisaj contact
Auriu
Serie
Material carcasă
Polimer cristale lichide (LCP), Fără halogen
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Bandă tăiată la lungime (CT)
Digi-Reel®
Material dispozitiv de acționare
Stare piesă
Activ
Caracteristici
Retenție aliaj de lipit
Tip plat flexibil
FFC
Valoare nominală tensiune
50V
Tip montare
Montare pe suprafață, Unghi drept
Temperatură de funcționare
-40°C – 105°C
Tip Conector/contact
Contacte, Inferior
Valoare nominală inflamabilitate material
V-0 UL94
Număr de poziţii
40
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Pas
0,020" (0,50mm)
Grosime finisaj contact
1,25µin (0,03µm)
Terminație
Aliaj de lipit
Culoare carcasă
Gri
Grosime FFC, FCB
0,30mm
Culoare dispozitiv de acționare
Negru
Înălțime deasupra plăcii
0,098" (2,50mm)