FH19C-10S-0.5SH(10)
Numărul produsului DigiKey
H125812TR-ND - Bandă și mosor (TR)
H125812CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
H125812DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
FH19C-10S-0.5SH(10)
Descriere
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.5MM R/A
Descriere detaliată
10 Poziție FFC, FPC Conector Contacte, Inferior 0,020" (0,50mm) Montare pe suprafață, Unghi drept
Modele EDA/CAD
FH19C-10S-0.5SH(10) Modele
Material carcasă
Polimer cristale lichide (LCP)
Material dispozitiv de acționare
Polimer cristale lichide (LCP), Sulfură de polifenilen (PPS)
Caracteristici
Retenție aliaj de lipit, Forță de inserție zero (ZIF)
Valoare nominală tensiune
50V
Temperatură de funcționare
-55°C – 85°C
Tip Conector/contact
Contacte, Inferior
Număr de poziţii
10
Valoare nominală curent (Amp)
0,5A
Pas
0,020" (0,50mm)
Grosime FFC, FCB
0,20mm
Înălțime deasupra plăcii
0,035" (0,88mm)