DF53-8S-0.6H
DF53 Series
DF53-8S-0.6H
Numărul produsului DigiKey
26-DF53-8S-0.6HTR-ND - Bandă și mosor (TR)
26-DF53-8S-0.6HCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
26-DF53-8S-0.6HDKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
DF53-8S-0.6H
Descriere
Interconnect Rectangular
Descriere detaliată
Baretă de conexiuni cu conector Montare pe suprafață, Unghi drept 8 position 0,024" (0,60mm)
Modele EDA/CAD
DF53-8S-0.6H Modele
Categorie
Lungime de contact generală
Prod.
Înălțime izolație
0,057" (1,45mm)
Serie
Formă contact
Dreptunghiular
Digi-Reel®
Finisaj contact - Conectare
Activ
Grosime finisaj contact - Conectare
Tip contact
Pin tip tată
Material contact
Aliaj de cupru
Pas - Conectare
Material izolație
Poliamidă (PA), Nailon
Număr de poziţii
Caracteristici
Retenție aliaj de lipit
Număr de rânduri
1
Temperatură de funcționare
-55°C – 85°C
Spații între rânduri - Conectare
Negru
Înveliș
Cu manta – Perete 4
Valoare nominală curent (Amp)
0,7A
Tip montare
Valoare nominală tensiune
50V c.a./c.c.