AMS1117-1.8
Numărul produsului DigiKey
5272-AMS1117-1.8TR-ND - Bandă și mosor (TR)
5272-AMS1117-1.8CT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
5272-AMS1117-1.8DKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
AMS1117-1.8
Descriere
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3L
Termen de livrare standard al producătorului
1 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 1A SOT-223-3L
Curent - În repaus (Iq)
10 mA
Serie
PSRR
75dB (120Hz)
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură
Configurație ieșire
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C (TJ)
Tip ieșire
Grad
Număr de regulatoare
1
Calificare
Tensiune - Intrare (Max)
12V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
1,8V
Pachet/cutie
TO-261-4, TO-261AA
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
SOT-223-3L
Cădere de tensiune (Max)
1,3V la 1A