PHS21SB10K
Numărul produsului DigiKey
987-PHS21SB10K-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
PHS21SB10K
Descriere
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Termen de livrare standard al producătorului
34 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
10k Ohm 1 Grup Liniar Cu montare pe carcasă Potențiometru – 1.0 Kierros Plastic conductibil 0,5W, 1/2W Papuc lipit
Categorie
Număr de grupuri
1
Producător
TT Electronics/BI
Tip ajustare
Definit de utilizat
Serie
Coeficient de temperatură
Ambalaj
Vrac
Rotație
360°
Stare piesă
Activ
Material rezistiv
Plastic conductibil
Rezistență (ohmi)
10k
Stil terminație
Papuc lipit
Toleranță
±20%
Tip dispozitiv de acționare
Aplatizat
Putere (wați)
0,5W, 1/2W
Lungime dispozitiv de acționare
Comutator încorporat
Diametru dispozitiv de acționare
0,319" (8,10mm)
Număr de rotații
1.0
Filet bucșă
Caracteristici
Tip montare
Cu montare pe carcasă
Conicitate
Liniar
Dimensiune - Corp
Rectangular - 1.535" L x 1.067" W Face (39.00mm x 27.10mm)