SN74LS240N
Numărul produsului DigiKey
296-1651-5-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
SN74LS240N
Descriere
IC BUFF 4.75V/5.25V 20-PDIP
Termen de livrare standard al producătorului
12 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Tampon, Inversare 2 Element 4 Bit per element Stare-3 Ieșire 20-PDIP
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
SN74LS240N Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Tip ieșire
Stare-3
Producător
Texas Instruments
Curent - Ridicat, scăzut la ieșire
15mA, 24mA
Serie
Tensiune - Alimentare
4,75V – 5,25V
Ambalaj
Tub
Temperatură de funcționare
0°C – 70°C (TA)
Stare piesă
Activ
Tip montare
Orificiu străpuns
Tip logică
Tampon, Inversare
Pachet/cutie
20-DIP (0,300", 7,62mm)