LP5912-2.5DRVR
Numărul produsului DigiKey
296-53181-2-ND - Bandă și mosor (TR)
296-53181-1-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
296-53181-6-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
LP5912-2.5DRVR
Descriere
IC REG LINEAR 2.5V 500MA 6-WSON
Termen de livrare standard al producătorului
6 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 500mA 6-WSON (2x2)
Modele EDA/CAD
LP5912-2.5DRVR Modele
Curent - În repaus (Iq)
55 µA
Curent - Alimentare (Max)
600 µA
PSRR
80dB – 40dB (100Hz – 100kHz)
Configurație ieșire
Funcții de control
Activare, Semnal Power Good, Pornire treptată
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C (TJ)
Tensiune - Intrare (Max)
6,5V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
2,5V
Pachet/cutie
Plăcuță expusă 6-WDFN
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
6-WSON (2x2)
Cădere de tensiune (Max)
0,25V la 500mA