LP5900SDX-1.8/NOPB nu mai este pe stoc și poate fi inclus în comenzi în așteptare.
Produse înlocuitoare disponibile:
Echivalente parametric
Texas Instruments
În stoc: 4.340
Fișă de date
Echivalente parametric
Rochester Electronics, LLC
În stoc: 7.931
Fișă de date
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 150mA 6-WSON (2,2x2,5)
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LP5900SDX-1.8/NOPB
Numărul produsului DigiKey
296-LP5900SDX-1.8/NOPBTR-ND - Bandă și mosor (TR)
296-LP5900SDX-1.8/NOPBCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
296-LP5900SDX-1.8/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
LP5900SDX-1.8/NOPB
Descriere
IC REG LINEAR 1.8V 150MA 6-WSON
Termen de livrare standard al producătorului
6 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Modele EDA/CAD
LP5900SDX-1.8/NOPB Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Afișați atributele goale
Categorie
Curent - Ieșire
Prod.
Curent - În repaus (Iq)
50 µA
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Bandă tăiată la lungime (CT)
Digi-Reel®
Curent - Alimentare (Max)
230 µA
Stare piesă
Activ
PSRR
85dB – 40dB (100Hz – 100kHz)
Configurație ieșire
Funcții de control
Activare
Tip ieșire
Caracteristici de protecție
Supra-temperatură, Circuit scurt
Număr de regulatoare
1
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C
Tensiune - Intrare (Max)
5,5V
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
1,8V
Pachet/cutie
Plăcuță expusă 6-WDFN
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
6-WSON (2,2x2,5)
Cădere de tensiune (Max)
0,15V la 150mA