LP38856S-1.2/NOPB
Numărul produsului DigiKey
LP38856S-1.2/NOPB-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
LP38856S-1.2/NOPB
Descriere
IC REG LINEAR 1.2V 3A TO263
Termen de livrare standard al producătorului
6 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 3A TO-263 (DDPAK-5)
Modele EDA/CAD
LP38856S-1.2/NOPB Modele
Curent - În repaus (Iq)
300 µA
Ambalaj
Tub
Curent - Alimentare (Max)
15 mA
PSRR
80dB – 65dB (120Hz – 1kHz)
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură, Circuit scurt, Blocare subtensiune (UVLO)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
5,5V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
1,2V
Pachet/cutie
TO-263-6, D2PAK (5 conductoare + lamelă), TO-263BA
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
TO-263 (DDPAK-5)
Cădere de tensiune (Max)
0,45V la 3A