LP2985AIM5-3.1/NOPB
Numărul produsului DigiKey
LP2985AIM5-3.1/NOPBTR-ND - Bandă și mosor (TR)
LP2985AIM5-3.1/NOPBCT-ND - Bandă tăiată la lungime (CT)
LP2985AIM5-3.1/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Producător
Numărul produsului producătorului
LP2985AIM5-3.1/NOPB
Descriere
IC REG LINEAR 3.1V 150MA SOT23-5
Termen de livrare standard al producătorului
18 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 150mA SOT-23-5
Modele EDA/CAD
LP2985AIM5-3.1/NOPB Modele
Curent - Alimentare (Max)
2.5 mA
PSRR
45dB (1kHz)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
16V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
3,1V
Cădere de tensiune (Max)
0,58V la 150mA