STW40N90K5
Numărul produsului DigiKey
497-STW40N90K5-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STW40N90K5
Descriere
MOSFET N-CH 900V 40A TO247
Descriere detaliată
Canal-N 900 V 40A (Tc) 446W (Tc) Orificiu străpuns TO-247-3
Categorie
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
89 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±30V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
3260 pF @ 100 V
Disipare putere (Max)
446W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 150°C (TJ)
900 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
10V
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
99mOhm la 20A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
5V la 100µA