STPSC20H12DY
Numărul produsului DigiKey
497-17163-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STPSC20H12DY
Descriere
DIODE SIL CARB 1200V 20A TO220AC
Referință client
Descriere detaliată
Diodă 1200 V 20A Orificiu străpuns TO-220AC
Modele EDA/CAD
STPSC20H12DY Modele
Categorie
Timp recuperare inversă (trr)
0 ns
Prod.
Curent - Scurgere inversă la Vr
120 µA @ 1200 V
Serie
Capacitanță la Vr, F
1650pF la 0V, 1MHz
Ambalaj
Tub
Grad
Automobile
Stare piesă
Inactual
Calificare
AEC-Q101
Tehnologie
Tip montare
Tensiune - Inversare c.c. (Vr) (Max)
1200 V
Pachet/cutie
Curent - Mediu rectificat (Io)
20A
Pachet dispozitiv furnizor
TO-220AC
Tensiune - Directă (Vf) (Max) la If
1.5 V @ 20 A
Temperatură de funcționare - Joncțiune
-40°C – 175°C
Viteză
Zero timp recuperare > 500mA (Io)