STP20N90K5
Numărul produsului DigiKey
497-17087-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STP20N90K5
Descriere
MOSFET N-CH 900V 20A TO220
Termen de livrare standard al producătorului
18 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Canal-N 900 V 20A (Tc) 250W (Tc) Orificiu străpuns TO-220
Modele EDA/CAD
STP20N90K5 Modele
Categorie
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
40 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±30V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
1500 pF @ 100 V
Ambalaj
Tub
Caracteristică FET
Stare piesă
Activ
Disipare putere (Max)
250W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 150°C (TJ)
Tehnologie
Grad
Tensiune de la consumator la sursă (Vdss)
900 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
Tip montare
Orificiu străpuns
Tensiune acționare (Max Rds pornit, Min Rds pornit)
10V
Pachet dispozitiv furnizor
TO-220
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
250mOhm la 10A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
5V la 100µA