STP11NM60
Numărul produsului DigiKey
497-2773-5-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STP11NM60
Descriere
MOSFET N-CH 650V 11A TO220AB
Referință client
Descriere detaliată
Canal-N 650 V 11A (Tc) 160W (Tc) Orificiu străpuns TO-220
Modele EDA/CAD
STP11NM60 Modele
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
30 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±25V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
1000 pF @ 25 V
Stare piesă
Nu pentru designuri noi
Disipare putere (Max)
160W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-65°C – 150°C (TJ)
650 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
10V
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
450mOhm la 5,5A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
5V la 250µA