STP100NF04
Numărul produsului DigiKey
497-7497-5-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STP100NF04
Descriere
MOSFET N-CH 40V 120A TO220AB
Termen de livrare standard al producătorului
11 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Canal-N 40 V 120A (Tc) 300W (Tc) Orificiu străpuns TO-220
Modele EDA/CAD
STP100NF04 Modele
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
150 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±20V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
5100 pF @ 25 V
Disipare putere (Max)
300W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 175°C (TJ)
Tehnologie
Grad
Automobile
Tensiune de la consumator la sursă (Vdss)
40 V
Calificare
AEC-Q101
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
10V
Pachet dispozitiv furnizor
TO-220
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
4,6mOhm la 50A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
4V la 250µA