STM32L072CBT6TR
Numărul produsului DigiKey
497-STM32L072CBT6TR-ND - Bandă și mosor (TR)
Producător
Numărul produsului producătorului
STM32L072CBT6TR
Descriere
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
Descriere detaliată
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 CI microcontroler 32bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7)
Modele EDA/CAD
STM32L072CBT6TR Modele
Dimensiune EEPROM
6K x 8
Serie
Dimensiune RAM
20K x 8
Ambalaj
Bandă și mosor (TR)
Tensiune - Alimentare (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Convertoare de date
A/D 10x12b SAR; D/A 2x12b
Tip oscilator
Extern, Intern
Temperatură de funcționare
-40°C – 85°C (TA)
Viteză
32MHz