STF20N90K5
Numărul produsului DigiKey
497-STF20N90K5-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STF20N90K5
Descriere
MOSFET N-CH 900V 20A TO220FP
Termen de livrare standard al producătorului
18 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Canal-N 900 V 20A (Tc) 40W (Tc) Orificiu străpuns TO-220FP
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
STF20N90K5 Modele
Atributele produsului
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
40 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±30V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
1500 pF @ 100 V
Stare piesă
Activ
Disipare putere (Max)
40W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 150°C (TJ)
900 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
10V
Pachet dispozitiv furnizor
TO-220FP
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
250mOhm la 10A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
5V la 100µA