STF12N120K5
Numărul produsului DigiKey
497-16011-5-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
STF12N120K5
Descriere
MOSFET N-CH 1200V 12A TO220FP
Termen de livrare standard al producătorului
18 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
Canal-N 1200 V 12A (Tc) 40W (Tc) Orificiu străpuns TO-220FP
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
STF12N120K5 Modele
Atributele produsului
Încărcare poartă (Qg) (Max) la Vgs
44.2 nC @ 10 V
Prod.
Vgs (Max)
±30V
Serie
Capacitanță intrare (Ciss) (Max) la Vds
1370 pF @ 100 V
Stare piesă
Activ
Disipare putere (Max)
40W (Tc)
Tip FET
Temperatură de funcționare
-55°C – 150°C (TJ)
1200 V
Calificare
Curent - Consum continuu (Id) la 25°C
10V
Pachet dispozitiv furnizor
TO-220FP
Rds pornit (Max) la Id, Vgs
690mOhm la 6A, 10V
Pachet/cutie
Vgs(th) (Max) la Id
5V la 100µA