L78L12ABZ
Numărul produsului DigiKey
497-7276-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
L78L12ABZ
Descriere
IC REG LINEAR 12V 100MA TO92-3
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 100mA TO-92-3
Modele EDA/CAD
L78L12ABZ Modele
Curent - În repaus (Iq)
6 mA
Ambalaj
Vrac
Curent - Alimentare (Max)
6.5 mA
PSRR
42dB (120Hz)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
35V
Tip montare
Orificiu străpuns
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
12V