LC1DT40BD
Numărul produsului DigiKey
4008-LC1DT40BD-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
LC1DT40BD
Descriere
TESYS 4P CONTACTOR 40A AC-1 24VD
Descriere detaliată
Contactor 4PST-NO (4 de formă A) 40 A 24V c.c. Bobină Cu montare pe carcasă, Șină DIN
Modele EDA/CAD
LC1DT40BD Modele
Caracteristici
Contacte auxiliare
Stil terminație
Bornă cu șurub
Serie
Temperatură de funcționare
-40°C – 70°C
Tensiune prescrisă de acționare
16,8V c.c.
Tensiune prescrisă de revenire
2,4V c.c.
Tensiune bobină
24V c.c.
Timp de funcționare
72.45 ms
Timp eliberare
24 ms
Valoare nominală contact (Curent)
40 A
Putere bobină
Tensiune de comutare
690V c.a., 300V c.c. – max.