MIC5231-2.75YM5
Numărul produsului DigiKey
2156-MIC5231-2.75YM5-ND
Producător
Micrel Inc.
Numărul produsului producătorului
MIC5231-2.75YM5
Descriere
IC REG LINEAR 2.75V 10MA SOT23-5
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 10mA SOT-23-5
Modele EDA/CAD
MIC5231-2.75YM5 Modele
Cădere de tensiune (Max)
0,3V la 10mA
Ambalaj
Vrac
Curent - În repaus (Iq)
4 µA
PSRR
50dB (100Hz)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
12V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
2,75V