MIC5205-3.1BM5TR
Numărul produsului DigiKey
2156-MIC5205-3.1BM5TR-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
MIC5205-3.1BM5TR
Descriere
IC REG LINEAR 3.1V 150MA SOT23-5
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 150mA SOT-23-5
Filtrați produsele similare
Afișați atributele goale
Categorie
Curent - Ieșire
Prod.
Curent - În repaus (Iq)
150 µA
Ambalaj
Vrac
Curent - Alimentare (Max)
2.5 mA
Stare piesă
Activ
PSRR
75dB (100Hz)
Configurație ieșire
Funcții de control
Activare
Tip ieșire
Caracteristici de protecție
Supracurent, Supra-temperatură, Polaritate inversă
Număr de regulatoare
1
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
16V
Tip montare
Montare pe suprafață
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
3,1V
Pachet/cutie
SC-74A, SOT-753
Tensiune - Ieșire (Max)
Pachet dispozitiv furnizor
SOT-23-5
Cădere de tensiune (Max)
0,35V la 150mA