LP38692MPX-1.8
Numărul produsului DigiKey
2156-LP38692MPX-1.8-ND
Producător
National Semiconductor
Numărul produsului producătorului
LP38692MPX-1.8
Descriere
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-5
Referință client
Descriere detaliată
CI regulator tensiune liniar Pozitiv Fixat 1 Ieșire 1A SOT-223-5
Modele EDA/CAD
LP38692MPX-1.8 Modele
Ambalaj
Vrac
PSRR
55dB (120Hz)
Temperatură de funcționare
-40°C – 125°C
Tensiune - Intrare (Max)
10V
Tensiune - Ieșire (Min/Fixă)
1,8V
Cădere de tensiune (Max)
1,6V la 1A