EEU-FC1C102
Numărul produsului DigiKey
P10253-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
EEU-FC1C102
Descriere
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Termen de livrare standard al producătorului
31 săptămâni
Referință client
Descriere detaliată
1000 µF 16 V Condensatoare electrolitice din aluminiu Radial, Bidon – 3000h la 105°C
Fișă de date
 Fișă de date
Modele EDA/CAD
EEU-FC1C102 Modele
Atributele produsului
Filtrați produsele similare
Categorie
Valori nominale
Prod.
Aplicații
Serie
Curent pulsatoriu la frecvență scăzută
1.08 A @ 120 Hz
Ambalaj
Vrac
Curent pulsatoriu la frecvență ridicată
1.44 A @ 100 kHz
Stare piesă
Activ
Impedanță
45 mOhms
Capacitanță
Spațiu între derivații
0,197" (5,00mm)
Toleranță
±20%
Mărime/Dimensiune
0,394" diam. (10,00mm)
Tensiune - Nominală
16 V
Înălțime - Montat (Max)
0,984" (25,00mm)
ESR (Rezistență serie echivalentă)
Suprafață montaj la suprafață
Durată de funcționare la temp.
3000h la 105°C
Tip montare
Temperatură de funcționare
-55°C – 105°C