72SXE82M
Numărul produsului DigiKey
10-72SXE82M-ND
Producător
Numărul produsului producătorului
72SXE82M
Descriere
CAP ALUM POLY 82UF 20% 72V TH
Referință client
Descriere detaliată
82 µF 72 V Condensatoare pe bază de aluminiu cu polimeri Radial, Bidon 28mOhm 1000 ore la 125°C
Temperatură de funcționare
-55°C – 125°C
Producător
Panasonic Industry
Valori nominale
Serie
Aplicații
De uz universal
Ambalaj
Vrac
Curent pulsatoriu la frecvență scăzută
49 mA @ 120 Hz
Stare piesă
Nu pentru designuri noi
Curent pulsatoriu la frecvență ridicată
980 mA @ 100 kHz
Tip
Polimer
Spațiu între derivații
0,197" (5,00mm)
Capacitanță
82 µF
Mărime/Dimensiune
0,394" diam. (10,00mm)
Toleranță
±20%
Înălțime - Montat (Max)
0,512" (13,00mm)
Tensiune - Nominală
72 V
Suprafață montaj la suprafață
ESR (Rezistență serie echivalentă)
28mOhm
Tip montare
Orificiu străpuns
Durată de funcționare la temp.
1000 ore la 125°C